Příčiny selhání mikroskop

A a dát standardní metodu ověřování vyřezávané linie chodidla v tvrdosti metr (nebo mikroskop) pracovní fázi, zkontrolujte Shi první nastavitelný dobré ohnisková vzdálenost, dělá v okuláru vize v nebo projekční plátno Shang může jasně vidět řádek standardního vyřezávané nohy vyřezávané linie a úpravu a okuláru v rámci vyřezávané linie shodují, pak bude čtení mikroskop vyřezávané linie a řádek standardního vyřezávané nohy vyřezávané linie pro porovnání , by měl alespoň v celém měřicím rozsahu 5 intervalem odstavec pro měření, interval odstavec ve srovnání 3 krát, výsledky brát 3 x oproti průměru, její relativní chyby w Xia typ pro výpočet:

W =(Li-L) /L×100%

Typ: Chyba W--(mm), Li – čtení mikroskop srovnání naměřená délka [mm] (i = 1 ~ 5), L – standardní síťka měřítko srovnání skutečné délky (mm).

Čtení, že mikroskop měřítku porovná odstavec za odstavcem popsaných výše, chyba překročit ± 0,5 %.

Druhé, příčiny selhání a úprava

1. mikroskop zataženo jasné

Hlavní důvod: objektiv, špinavé nebo plesnivé.

Odstraňování potíží: když je prachu nebo špíny na objektivu pomocí štětce, pírko drop, pak s objektivem papírem nebo vatovým tamponem namočeným v alkoholu a éteru, otřete opatrně po kruhové dráze, ale Neotírejte ztráty tekutin.

2. nevidí jasně odsazení v edge zrcadla

Hlavní důvod: někteří uvolnění objektivu.

Eliminace: upevnění objektivu je opět volná.

3. čtení stupnici mikroskopem a stupnici měřidla se neshodují

Hlavní důvod: objektiv objektivy volná čočka nebo objektivu trubice těsnění na spojení je ztracen, změny ohniskové vzdálenosti.

Eliminace: objektiv upevnění, pokud chybí pračka a po šmelení s tloušťkou, s vhodným podložky do minimální polohy kalibrace chyba.

4. mikroskop čtení stupnice hodnotu větší než stupnice měřidla

Hlavní důvod: zvýšení barel objektivu, může být volné spojení.

Odstraňování potíží: dotáhněte konektor trubice.

Čtení mikroskop by měly být udržovány v čistotě, dlouhou dobu, mohou být umístěny v vysoušeč plísní zabránit. Pomocí procesu se jemně, aby nedošlo k poškození mikroskopu, vliv na přesnost měření a životnost.